Kom til Åbent Hus på Lundbæk

Fredag den 18. november inviterer vi til Åbent Hus på Lundbæk fra kl. 13.00-16.00

Kom og oplev vores fantastiske kostskole

Fredag den 18. november afholder vi Åbent Hus fra kl. 13.00 – 16.00. Skolen vil være fyldt med aktiviteter med alt fra forsøg i laboratoriet, idræt i hallen og værkstedsøvelser. Du vil få mulighed for, at få et indblik i, hvordan det er at være elev på Lundbæk.

Fra kl. 13.00 til 15.15 vil der være rundvisninger, aktiviteter og stande rundt omkring på skolen. Vores elever står for rundvisningerne og er ligeledes at finde i hallen, værkstedet osv.

I løbet af eftermiddagen vil der bliver afholdt to identiske oplæg – nærmere præcis kl. 13:45 – 14:30 og 15:15 – 16:00. Her vil I møde vores forstander, uddannelsesleder, vejledere og koordinatorer/undervisere, der er klar til at få en god snak om dit (eller dit barns) uddannelsesvalg.

På Lundbæk er forplejningen altid i top og det skal vores gæster naturligvis ikke snydes for. Kom derfor og få en kaffe i vores kaffebar eller nyd lidt koldt sammen med køkkenets hjemmebag.

Er du forhindret i at komme den 18. november, er skolen altid åben for besøg. Kontakt os blot på telefon 98351800 og få en aftale om en rundvisning mm.

Vi glæder os til at vise vores skole frem fredag den 18. november 2022.